Mrożona kawa - najlepsza na ochłodę i pobudzenie

Napisane przez | 10:41 2 komentarze
Upał trochę odpuścił, ale coś na ochłodę i pobudzenie zawsze się przyda. Co myślicie o domowej kawie mrożonej? Duża ilość kawy i mnóstwo kostek lodu...
Gorąca kawa w okresie letnim zdecydowanie idzie w odstawkę, stąd namiętnie popijam zimną wersję pobudzacza.

Składniki
 • lód
 • kawa
 • mleko


Lepiej pić kawę niż nie

To hasło ostatnio przyprawiło mnie o dziki śmiech. Rzeczywiście uwielbiam kawę i wolę ją pić niż nie. Szczególnie kiedy to poranki są ciężkie i trzeba zwlec się jak najszybciej z łóżka.
Aktualnie pomieszkuję w Gorzowie i wracam do formy przed stołecznym szumem i biegiem. Choć Warszawa to miasto bardzo specyficzne - uwielbiam je. Sposobów na podanie mrożonej kawy jest mnóstwo. Wszystko zależy od Was. Możecie z niej zrobić kaloryczny deser czy po prostu zwykłą frappe. Tak czy siak, kawę uwielbiam i nie zamierzam jej odstawić - tym bardziej, że coraz częściej pojawiają się badania, które zaprzeczają o jej negatywnym wpływie na organizm.

Ku mojemu niezadowoleniu zbliża się okres jesienno-zimowy i w związku z tym muszę czym prędzej kupić dobry kubek termiczny na kawę, coby mi się nie ulewała w biegu na autobus, na uczelnię czy do pracy.

Jeżeli pijecie kawę, to jaką najczęściej?

Student też potrafi gotować
Nowszy post Starszy post Strona główna

2 komentarze:

 1. Kawa kawą, powiedz, skąd masz ten wyczepisty kubek! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kubek kupiłem w Sobieszewie w Gdańsku.
   Pełno jest takich kubków nad morzem, niestety często z jakimiś tandetnymi wzorami. Są też okropnie słabej jakości. I niestety już mi pękł...

   Usuń