Idealne śniadanie - energia na cały dzień

Napisane przez | 08:37 Zostaw komentarz


Podobno śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Szkoda, że nie zawsze ma się czas na to, żeby zjeść coś, co zapewni energię na najbliższych kilka godzin.

Ulubione produkty

Bez bicia przyznaję się do tego, że porządne śniadanie jem niezwykle rzadko. Czasami piję kawę i to w biegu, między pracą a uczelnią. Kiedy rzeczywiście znajdę czas, żeby spokojnie zjeść pierwszy posiłek w ciągu dnia, zazwyczaj jem to, co najbardziej lubię. Kocham koktajlowe pomidory, roszponkę i ser pleśniowy. Cieszę się, że takie cuda istnieją i umilają moje szalone życie. I nie zamieniłbym ich na nic innego...
Umieszczać przepisu na kanapki nie będę, bo byłoby to co najmniej idiotyczne. Nakłaniam Was jednak do tego, żeby pamiętać o śniadaniu. Wówczas zadbacie o  dostarczenie odpowiedniej dawki witamin organizmowi, które poprawią samopoczucie i przywrócą energię wczesnym rankiem. Celebrujcie śniadanie, kiedy tylko macie na to czas. Często jesteśmy nieświadomi tego, jak dużo tracimy nie jedząc śniadania.Co daje nam śniadanie?
  • ENERGIA - najlepszym źródłem energii są węglowodany, czyli musli i pieczywo.
  • BIAŁKO - białko wpływa m.in. na naszą lepszą koncentrację. Warto zatem jest wypić szklankę mleka albo zjeść jajko.
  • BŁONNIK - usprawnia przemianę materii i daje nam uczucie sytości. Najlepszym źródłem są owoce oraz warzywa.
  • WITAMINY - są niezbędne dla wielu procesów w naszym organizmie. Witamina C znajdziemy w pomidorach i papryce, natomiast witaminę B w pieczywie razowym czy też musli.

Student też potrafi gotować

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: